З нового року постраждалі від аварії на ЧАЕС громадяни зможуть самі обирати заклад для оздоровлення

Дата: 23.11.2016 16:38

Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову „Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено запровадження з 2017 року нового порядку забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих громадян в частині вільного вибору ними санаторно-курортного закладу.

Мінсоцполітики ініціювало прийняття такого рішення - і Уряд сьогодні підтримав пропозицію Міністерства – з метою надання можливості найбільш соціально-вразливій категорії осіб вибирати за бажанням будь-який заклад України для санаторно-курортного лікування або отримувати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

Із 2017 року діятиме новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, роз’яснюють у Міністерстві. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому кожному буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Крім права самостійного вибору, також постановою Уряду передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування, і порядок виплати такої компенсації.

Про те, що такий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування постраждалих громадян підвищує ефективність використання бюджетних коштів, переконливо засвідчує досвід виконавчого комітету Вінницької міської ради, яким у 2015 році цей механізм було запроваджено. Досвід був схвально оцінений як постраждалими особами, так і санаторно-курортними закладами, зазначають у Мінсоцполітики.

Джерело: Міністерство соціальної політики України