Толерантність – уміння жити разом: повага до людей, які живуть з ВІЛ…

Дата: 27.06.2017 16:48

27 червня, Віра Ірина – директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області взяла участь у семінарі для директорів територіальних центрів, інтернатних установ системи соціального захисту та завідувачів стаціонарних відділень територіальних центрів у рамках проекту RESPECT  «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що  організували керівництво Департаменту соціального захисту населення ЧОДА та Черкаське обласне відділення БО «Черкаська МЕРЕЖА».

Метою семінару постало питання у зміні ставлення всіх працівників до людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), та представників груп найвищого ризику, для надання якісних послуг та зниження стигматизації і дискримінації у закладах, що пов’язані з ВІЛ.

Досвідчені тренери допомогли учасникам переглянути власні думки, переконання, ставлення та поведінку щодо ЛЖВ і представників ГНР, та їх вплив на професійну поведінку. Ознайомили із нормами законодавства у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ/СНІД в Україні.

Активно обговорювали права ЛЖВ/представників ГНР і медичних працівників та їх обов’язки, пов’язані з безпекою надання медичних послуг інфікованим пацієнтам. Обговорили дотримання універсальні методи перестороги для уникнення інфікування ВІЛ на робочому місці. Розглянули алгоритм дій та правила призначення пост контактної профілактики.

По закінченню семінару всім учасникам вручено сертифікати «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та визнання поваги до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області».