Українське суспільство потребує швидких і якісних рішень щодо виводу країни з кризи

Дата: 28.03.2016 17:01

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає необхідним прийняття та реалізацію швидких і якісних рішень для виводу країни з кризи.

"Треба усім зрозуміти, що накопичення критичних питань у кожній сфері життя ще більше заглиблює кризу", - заявив В. Гройсман після Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України у понеділок.

За його словами, сьогодні першочергової уваги влади потребують галузі аграрного сектору та вугледобувної промисловості, охорони здоров'я, освіти, ІТ-сектору, відродження та формування чіткої моделі національної економіки, зміцнення державного управління, зайнятості населення, боротьби з корупцією.

Зокрема, у сфері охорони здоров'я необхідно зменшити інвалідність та смертність населення від серцево-судинних захворювань, а також урегулювати питання цін на ліки, наголосив Голова Парламенту.

Коментуючи сферу зайнятості населення, В. Гройсман зазначив, що необхідно "змінити політику утримання тих, хто не працює, і стимулювання безробіття на, навпаки, стимулювання створення нових робочих місць".

Крім того, на думку керівника Верховної Ради, потрібно вжити заходів до наповнення Державного бюджету через руйнування різних корупційних схем, зокрема на митниці, та шляхом реформування соціальних фондів. "Це десятки мільярдів гривень, які можуть бути направлені на погашення дефіциту Пенсійного фонду" та інші потреби, зазначив В. Гройсман.

Також Голова Парламенту наголосив на необхідності розбудови вітчизняної інфраструктури, зокрема, побудови доріг, дитячих садків, шкіл, лікарень, а також формування політики з енергоефективності та розвитку системи професійно-технічної освіти.

"Це конкретні питання, які можуть бути вирішені. Це мільярди, які можуть бути зекономлені і направлені туди, куди потрібно", - зазначив В. Гройсман.

Голова Парламенту наголосив, що українське суспільство потребує швидких і якісних рішень від політикуму. "Якщо буде створена реальна, не популістська Коаліція, якщо буде можливість новому Прем'єр-міністру сформувати якісне реформістське ядро в Уряді, тоді ці питання почнуть вирішуватися дуже швидко. Я переконаний у тому, що ми зможемо до кінця року стабілізувати ситуацію і, можливо, стати на позицію економічного зростання", - зауважив керівник Верховної Ради.