У Черкаському районі обговорили перспективи створення патронатних сімей

Дата: 29.03.2016 17:05

У Черкаській районній державній адміністрації обговорювали питання перспективи створення на території району патронатних сімей.

Сімейний патронат — це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Реабілітацію дітей у патронатній сім’ї здійснює патронатний вихователь — особа, яка на договірній основі забезпечує догляд і виховання тимчасово влаштованих у його сім’ю дітей та несе відповідальність за їх життя і стан здоров’я. Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Термін перебування дитини в такій сім’ї становить 3 місяці, але може бути продовжений до 6 місяців.

Наразі працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та районним центром соціальних служб здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг зазначеної форми сімейного виховання.

На території України вже діють 7 патронатних сімей. За час їх функціонування пройшли реабілітацію 80 дітей. Одна з таких сімей існує і на території Черкаської області, а саме в Умані.

За інформацією Черкаської районної державної адміністрації