Підсумки роботи у І півріччі 2017 року у Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації

Дата: 10.08.2017 17:05

Сьогодні в Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії з порядком денним «Про підсумки роботи Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, підпорядкованих установ у І півріччі 2017 року та пріоритетні завдання на ІІ півріччя 2017 року».

Учасниками колегії були: перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, заступник голови обласної ради Вадим Гайович, фахівців міських та районних управлінь соціального захисту, терцентрів, соціальних служб та ін. Від Білозірської ОТГ участь у колегії взяли начальник відділу соціального захисту населення Виконавчого комітету Білозірської сільської ради Шевченко Тетяна та директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

Заступник Директора Департаменту Олег Шимчук під час колегії відзвітував про роботу Черкаської області вцілому.

Актуальним питанням залишається отримання невикористаних сум субсидій. Нагадаємо, прийом заяв з метою одержання коштів триває до 1 вересня. Тож, у Департаменті соціального захисту закликають громадян, які ще не написали заяви, поквапитись.

Водночас перший заступник голови ОДА Віталій Коваль закликав працівників районних та міських управлінь соціального захисту пришвидшити роботу з перепризначення субсидій на місцях. Зокрема, відстають Смілянський, Черкаський, Чорнобаївський райони, місто Сміла, де низький  відсоток призначень. На сьогодні в цілому кількість призначених сягає майже 76 %.

Про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області  за І півріччя 2017 року відзвітувала директор Віра Ірина.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало зазначив, що з кожним роком роль територіальних центрів у житті місцевих громад, особливо у сільській місцевості, посилюється. Діяльність стає більш масштабною та спрямовується на значну частину жителів відповідної території. Актуальним направленням залишається наближення соціальних послуг до сільського населення.

Враховуючи, що у державі утворена розгалужена мережа установ                        та закладів, що надають соціальні послуги, для надання яких недержавними організаціями на конкурсній основі залучатимуться бюджетні кошти, конкурентний ринок таких послуг може бути створений лише за наявності відповідної матеріально-технічної бази та за умови надання якісних соціальних послуг. Тому, територіальні центри постійно повинні працювати над впровадженням інноваційних моделей роботи, нових видів соціальних послуг та покращенням якості їх надання.