Черкаський район, Черкаська область

У Черкасах буде створено міжнародну громадську асоціацію фахівців з економічної безпеки

На IV міжнародній науково-практичній конференції "Перспективи управлінської діяльності суб'єктів господарювання в контексті економічної безпеки" у ЧНУ ім.Богдана Хмельницького обговорено причини економічної нестабільності в Україні, можливі шляхи покращення ситуації та обговорено можливість створення міжнародної асоціації безпекознавців.

– Те, що це вже четверта конференція, підкреслює її актуальність і значущість. Вона засвідчує стійкий інтерес суспільства до майбутнього своєї держави, зазначив проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко.

– Проблеми економічної безпеки в умовах військово-політичної ситуації в Україні, економічної та парламентської кризи зумовлюють актуальність питань, які сьогодні стоять на порядку денному нашої конференції, сказав директор ННІ економіки і права Юрій Кононенко.

Першим доповідь про зміни в економічній ситуації України впродовж 1990-2015 років виголосив доктор економічних наук, професор КПІ Сергій Войтко. У своєму виступі він зосередився на змінах в економічному розвитку нашої країни на міжнародній арені. Доктор економічних наук, професор Львівського університету внутрішніх справ Зінаїда Живко розповіла про рейдерство та його особливості на території України.

– Тема злободенна, вона перегукується з багатьма економічними питаннями. В Україні рейдерство здебільшого відбувається не у виробничих цілях, а у спекулятивних, – зазначила Зінаїда Живко.

Про створення асоціації безпекознавців розповіла одна з організаторів конференції – завідувач кафедри менеджменту та економічної безпеки ЧНУ ім.Богдана Хмельницького Ірина Мігус.

– У всьому світі є декілька асоціацій, які працюють у цьому напрямі. Одна з перших – це Асоціація Сертифікованих фахівців із боротьби з шахрайством, яка була заснована 1988 року в США. Її діяльність спрямована на підготовку фахівців із економічної безпеки, підвищення загальної обізнаності в цій сфері на спеціалізовнаих курсах. Також це підтримка молодих учених та фахівців, проведення конференцій, – сказала вона. Ірина Мігус повідомила учасникам конференції, що у науковці ЧНУ імені Богдана Хмельницького планують ініціювати створення такої організації.