Сільське гуляння "Масляна 2017"

Дата: 26.02.2017 17:45

Сьогодні, 26 лютого 2017 року, жителі громади відсвяткували Масляну, під час якої вони попрощалися з зимою й зустріли весну. Відвідувачів свята пригощали млинцями та варениками, розважали веселою музикою, запальними танцями.

З приходом Масниці відступає зима і настає довгоочікувана весна. За традиціями, у цей день готують млинці, круглі та рум'яні, як сонце, і зустрічають весну, щоб увесь рік був хорошим, урожай - багатим, а здоров'я - міцним. Скільки млинців приготували на святі ніхто рахувати не береться, проте секрети власних рецептів розказують.

Під час святкування відбувся конкурс вареників та млинців «Вареники, млинці – Білозіря – Фест» , переможці отримали сертифікати на певну суму:

1 місце та сертифікат на 15 000 грн. - ДНЗ «Червона шапочка» ;

2 місце та сертифікат на 10 000 грн.  -  Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст.;

3 місце та сертифікат на 5 000 грн. - КЗ «Центр ПМСД».

Маснична неділя називається "прощеною неділею". Оскільки з понеділка починається Великий піст, і щоб вступити у нього з відчуттям покаяння, необхідно помиритися із своїми ближніми.