Черкаський район, Черкаська область

Про участь у проведенні експерименту

Законом України №936-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми" передбачено здійснення заходів щодо запровадження послуги патронату  над дитиною як альтернативи притулкам,  центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам для дітей (в рамках експерименту протягом 2016-2018 років).

Послуга патронату над дитиною передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, що спричинило вилучення і влаштування дитини.

Дана послуга експериментально відпрацьована та запроваджена за підтримки МБО "Партнерство "Кожній дитині" в м. Києві, Київській області, Черкаській області. Наразі послуги патронату надають 7 сімей патронатних вихователів, в яких пройшли реабілітацію більше 80 дітей, які залишились без піклування батьків чи потрапили в складні життєві обставини і потребують захисту. Кожна третя дитина повернулась до своїх батьків, інші були влаштовані в сімейні форми виховання.

Міністерство соціальної політики проводить відповідну роботу щодо нормативно-правового врегулювання, організаційного та фінансового забезпечення проведення експерименту та запровадження патронату. В ході експерименту, протягом 2016-2018рр. за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано створення сімей патронатних вихователів в пілотних районах, містах, об'єднаних територіальних  громадах.

Наразі Міністерством розроблено проект постанови КМУ "Про проведення експерименту із здійснення патронату над дитиною", яким передбачається  затвердити Положення про патронат над дитиною. Порядок та умови використання коштів  на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя. Проект Постанови: :http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/NT2260.html

Сім'ї, які бажають взяти участь в експерименті  просимо звертатись до Білозірської  сільської ради, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ,служби у справах дітей до 30.03.2016 року за адресою:с. Білозіря, вул.Незалежності 168. Електронна адреса:.ua