Черкаський район, Черкаська область

Разом. З користю для всіх.

На сьогодні питання енергозбереження та раціонального використання ресурсів є одними з ключових в Україні. Нестача енергоресурсів, забруднення навколишнього природного середовища, недостатнє використання альтернативних джерел енергії – ось далеко не повний перелік питань, котрий змушує наших вчителів спрямовувати свої зусилля на екологічне виховання дітей. Саме цьому поколінню у недалекому майбутньому доведеться приймати відповідальні екологічно виважені рішення.

Не оминають ці складні питання і учасників навчально-виховного процесу загальноосвітніх закладів Білозірської громади.  26 травня на базі Білозірської ЗОШ  І-ІІІст. Білозірської сільської ради відбувся тренінг «Еко-етичний підхід до проблеми споживання ресурсів та енергії» модератором тренінгу була  Олена Володимирівна Мельникова  голова ГО Екологічний клуб «Еремурус» м. Київ. Учасники тренінгу - вчителі  загальноосвітніх закладів громади, представники сільської ради  та адміністрації навчальних закладів.

Як навчити дитину раціонально використовувати енергію і ресурси, як переконати її в тому, що від її особистих конкретних дій багато в чому залежить економічний і екологічний добробут в Україні?  Аргументом для даної роботи може бути не тільки матеріальна сторона питання, а й обов’язково усвідомлення власної відповідальності за стан довкілля.

Вчителі учасники тренінгу ознайомились з педагогічними прийомами  для роботи з учнями при вивченні питань етичності використання ресурсів та енергії, формування екологічної культури учнів, були запропоновані сучасні інноваційні розробкидля викладання предмету «Енергозбереження та пом’якшення змін клімату», курсу «Я і енергія» в основній і початковій школі, рекомендації з організації позашкільної роботи з означеної тематики.

Усі учасники тренінгу по закінченню отримали сертифікати.