Результати анкетування відділу соціального захисту населення

Відповідно до розпорядження сільського голови №131 від 03.07.2018 відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Білозірської сільської ради та КЗ «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради» протягом двох місяців вивчалися основні проблеми та перспективи надання послуг із соціальної підтримки в громаді за допомогою анкет опитування. У громаді, станом на 01.01.2018 р., зареєстровано 9273 особи, в анкетуванні взяли участь 539 осіб різних вікових груп населення . Анкетування проводилося в двох населених пунктах с. Білозір’я (453 особи) та смт. Ірдинь (86 осіб) в  приміщенні ЦНАПу серед відвідувачів, які звернулися за отриманням адміністративної послуги; серед осіб,  які вже отримують соціальні послуги в КЗ «Центр надання соціальних послуг»;  дитячих садочках, школах, лікарні.

Після проведення анкетування маємо такі результати:

Найбільша кількість респондентів була у віці до 35 років – 303 особи, а найменша у віці понад 65 років  - 31 особа. Більшість  учасників анкетування перебувають в шлюбі, мають 2 дітей та середньо-технічну освіту.

Серед учасників анкетування мають постійне місце роботи – 282, безробітних(перебувають в центрі зайнятості) – 26, не мають постійної роботи або мають тимчасовий заробіток – 157.

У складних життєвих обставинах перебувають 69 осіб. Таку відповідь дали найбільше: безробітні; у складі сім’ї є особи з інвалідністю чи діти з інвалідністю; багатодітні сім’ї.

Більшість опитаних отримують або отримували субсидію, соціальні допомоги.

Найбільше потребують таких послуг:

• надання соціальної допомоги чи субсидії – 145;
  • допомоги у працевлаштуванні – 72;
  • проведення ремонту житла – 85;
  •  санаторно-курортного лікування – 76;
  • надання побутових послуг – 38;
  • організації дозвілля -38;
  • заняття в клубах за інтересами – 26;
  • медичних послуг – 27

При створенні послуг, жителі громади вважають за потрібне в першу чергу звернути увагу на потреби дітей – 252, молоді – 201, людей похилого віку – 139, осіб з інвалідністю – 79, безробітних – 64. Значна кількість опитаних надала відповідь, що потрібно звертати увагу на всі зазначені  в п.9 категорії.

На питання  «На мою думку, мешканці громади потребують»  переважна кількість опитаних ( 70%)  зазначили необхідність ремонту доріг. Також дуже важливим є питання освітлення вулиць, створення нових робочих місць в громаді, більшої кількості місць для дозвілля та розвитку дітей, місця відпочинку в смт. Ірдинь, якісних медичних послуг, безпеки в громаді.

На питання «В  громаді мені (моїй родині) можуть допомогти» отримали такі результати:

• члени сім’ї – 252;
  • родичі – 159;
  • сільський голова (староста) – 192;
  • відділ соціального захисту населення – 138;
  • КЗ «Центр надання соціальних послуг»– 52;
  • відділ освіти, молоді та спорту (в тому числі заклади шкільної та позашкільної освіти) – 63.

Серед респондентів 348 осіб мають дітей, які відвідують освітні заклади, лише 19 відповіли, що дані заклади не задовольняють потреби дитини, 182 із опитаних дали відповідь, що їхні діти залучені у гуртки та секції, але хотіли,  щоб заняття були безкоштовними, або ціни на заняття танцями, вокалом, іноземними мовами були більш доступними. Важливим є створення  спортивних секцій для дівчаток.  Вважають за потрібне мати в школі та дитячому садочку логопеда.

Вважають, що є проблеми в  отриманні медичних послуг  (відсутній апарат УЗД, фізіотерапевтичний кабінет, немає лікаря – травматолога, невропатолога) 69 осіб, які брали участь в анкетуванні.

При створенні послуг для дітей слід звернути увагу на вік дитини, фізичний і психологічний розвиток,  розвиток інтелектуальних та творчих здібностей, індивідуальний підхід до кожної дитини.   Батьки, які мають дітей  зазначили, що пишаються своїми дітьми, навіть якщо вони ще не мають великих досягнень. Пишаються гарним навчанням, участю в різноманітних конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях. Намагаються розвивати логічне мислення, розумові здібності, доброту, доброзичливість, дружелюбність. Підтримують захоплення дітей іноземними мовами, танцями, вокалом, плаванням, але для багатьох підтримувати прагнення дітей не під силу з фінансової сторони.

Серед іншої важливої інформації мешканці громади вказали на такі проблеми:

• стихійні звалища сміття;
  • бродячі собаки;
  • благоустрій села;
  • боротьба з алкоголізмом і наркоманією;
  • мала кількість гуртків для дошкільнят.
  • на проблеми зі стихійним звалищем сміття, бродячих собак,  благоустрою села, боротьби з алкоголізмом і наркоманією, мала кількість гуртків для дошкільнят.

Підсумовуючи результати анкетування бачимо, що громада активно розвивається, тому створення нових, якісних і доступних послуг є актуальним для мешканців громади. Допомога людям похилого віку, малозабезпеченим,  людям з інвалідністю є одним із пріоритетних завдань  громади. Але  надзвичайно важливим є діяльність, спрямована на попередження виникнення складних життєвих обставин. Це передбачає роботу з усіма членами громади, розвиток ініціатив громади щодо створення якісних підтримуючих послуг для сімей з дітьми.