Черкаський район, Черкаська область

Семінар шкільних бібліотекарів

14 квітня 2016 року  відбувся семінар - практикум шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району.

Тема. « Виховуємо громадянина – патріота України засобами художньої літератури».

Заняття – практикум проводила шкільний бібліотекар Крупенко Наталія Петрівна .

Під час семінару висвітлювалися такі питання:

• « Виховуємо громадянина України» ( з досвіду проведення місячника Шкільних бібліотек)
  • Круглий стіл « Шляхи поповнення фондів шкільних бібліотек літературою національно – патріотичного спрямування»
  • Подорож до світу казок « Подорож казковим Всесвітом»
  • Бібліографічний огляд літератури « Знайомтесь: новини краєзнавчої літератури»
  • Методичний дайджест.

Крупенко Наталія Петрівна поділилася досвідом проведення місячника шкільних бібліотек під час якого було проведено низку заходів патріотичного спрямування: бібліотечні уроки, інтелектуальні ігри, селфі з книгою та виховний захід « Народ мій є, народ мій завжди буде…»

У Білозірській ЗОШ І-ІІІ ступенів бібліотекар разом з активом проводить акцію по поповненню бібліотеки новими сучасними виданнями «Збережемо! Поповнимо! Будемо читати!».  Використовуючи ІКТ, Наталія Петрівна розповіла про причини заснування акції, умови проведення, заохочення, про найактивніших учасників акції та про кількість книг, журналів, якими поповнився фонд бібліотеки за п’ять років.

Яскравим, змістовним та цікавим видався захід «Подорож казковим Всесвітом». Цей захід готували разом з Наталією Петрівною учні 10-го класу. Подорож вмістила в себе багато форм роботи: використання ІКТ, декламування віршів, театралізовані виступи, танці, пісні, інтелектуальні ігри. Захід було розділено на три блоки: патріотичне виховання, де діти піснями та танцями передали неспокій нашої країни та віру в краще майбутнє; подорож у казку, яку діти 10-го класу провели на високому рівні та посвята в читачі – першокласників в кількості 56 осіб записали до шкільної бібліотеки.

Бібліографічний огляд літератури «Знайомтесь: новини краєзнавчої літератури» - підготувала Чернецька В.В., бібліотекар Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ст..

*Методичний дайджест – провела методист районного методичного кабінету Сімончук Т.Ю.

Семінар – практикум був підготовлений та проведений на високому професійному рівні.

Крупенко Наталія Петрівна щиро дякує всім, хто долучився до семінару.