Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Соціальний захист


Відділ соціального захисту населення інформує:

 

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік.  Автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься не всіх сімей. Більшості  потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні  необхідно буде звернутися:

 • Орендарям житла;
 • Внутрішньо переміщеним особам;
 • Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
 • Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
 •  Сім’ям, якщо у складі домогосподарства або у складі сімї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

 Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.


 

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

 

 

    У 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

         Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями встановлених документів.

       Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу станом на 24.04.2019 року:

 

1.Державний заклад «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України».04209, м. Київ, вул. Богатирська, 30.

Тел. (044)4120578 Факс. (044)4121068

e-mail: ukrmedcentr@gmail.com

веб- сайт: childneuro.gov.ua

2.Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна».

82200, Львівська область, м. Трускавець,  вул. Помірецька, 37

Тел. (03247)65200

Факс 03247(65220)

e-mail: clinic@kozyavkin.com  веб- сайт: kozyavkin.com

3.Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина».79070, м. Львів,вул. Хуторівська, 38.

Тел.(032) 2215908

e-mail: reablinfo@gmail.com

веб- сайт: reabl.lviv.ua

4.Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Пріоритет»ТОВ «Центр Пріоритет».04208, м. Київ, Проспект Василя Порика, 13-Б.

Тел. (044)3642004

e-mail: centermindst@gmail.com

веб- сайт:mind-stimulation.com 

 

5.Товариство з обмеженою відповідальністю  «АПРІКА»

25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 28.

Тел. (050)-595-10-62, (050)-487-40-80

Т/ф (0522) 36-11-27

e-mail:prudkun@ukr.net

6.Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь». м.Вінниця, вул. В.Городецького, 10.

Тел. (8-0432)67-27-30, факс (8-0432)67-51-78,

e-mail:promin1997@gmail.com

веб- сайт:http://drupromin.zzz.com.ua

7.Центр реабілітації дитини «Вікторія».

Київська область, м. Бориспіль, вул. Володимира Момота 42/2.

Тел. 099-720-70-78 (адміністратор)

e-mail:admincrd2018@ukr.net,

веб- сайт: https://viktoriya-center.com/

 


 


 

Кабмін змінив умови надання житлових субсидій

 

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.

 

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) субсидію можуть отримати:
-    Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу.  Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.
- Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості
-   Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

Відповідно до оновленого Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» паспорт громадянина України видається з чотирнадцятирічного віку.

Тому для чотирнадцятирічних дітей право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг та інших пільг надаватиметься лише за умови подання даних паспорта (копії паспорта).


 


НОВІ ПРАВИЛА НАДАННЯ СУБСИДІЙ: ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ

З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

Тому переважній більшості громадян, у зв’язку з введенням нових правил, потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за призначенням субсидії.

Отже, повторно  заяву і декларацію  потрібно буде подати:

– орендарям житла;

– внутрішньо переміщеним особам;

– сім’ям, де окремі її члени зареєстровані за іншими адресами проживання;

– сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а лише на фактично проживаючих в помешканні осіб;

– сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

– сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до кінця червня 2018 року (340 грн.)

 

Що зміниться ?

Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуватимуться.

 Предмети розкоші та доходи від оренди

 Якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, будинку, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири

 Субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.  Тіньова зайнятість.

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.  Субсидію втратять ті, хто приховує свої доходи і нелегальний заробіток. Позбудеться родина субсидії, якщо хтось із членів родини за попередні шість місяців перебував за кордоном 60 і більше днів. В органи соцзахисту інформацію надаватиме митниця. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не зареєстрований як безробітний, в управлінні  соцзахисту  після позитивного рішення комісії  рахуватимуть в дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень за місяць. Якщо людина отримує менше мінімальної зарплати або доглядає за інвалідом, хворим, то її справу розгляне комісія, яка вирішить, чи надати субсидію.

Нові норми на комуналку

 Соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі (було 5 м3 на 1 м2) , електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Зміни для внутрішньо переміщених осіб

 Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Монетизація залишків субсидії

Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня -  подати заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.


Кому в травні повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії?

З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за кошт всіх платників податків.

Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер  це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

Отже, повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати:

 • Орендарям житла
 • Внутрішньо переміщеним особам
 • Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб
 • Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати
 • Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.
 • Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.


При визначенні норми забезпечення населення твердим паливом
та скрапленим газом, згідно з якими населенню надаються житлові субсидії
та пільги готівкою на 2018 рік застосовується ціна твердого палива – 2 424,16 грн за одну тонну та ціна скрапленого газу – 242,42 грн за один балон, виходячи з граничних показників вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356, та проіндексованих на коефіцієнт, визначений за формулою, згідно з вказаною постановою.

Норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, згідно з якими в 2018 році населенню надаються житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання:

           1) тверде паливо – 2 т на домогосподарство на рік;

           2) скраплений газ, що використовується для приготування їжі, надання житлових субсидій населенню – 2 балони на рік на одну - дві особи, 3 балони  – на три - чотири особи, 4 балони – на п’ять і більше осіб.

 


Повідомляємо, що пільги на житлово-комунальні послуги  для певної категорії громадян надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. З 1 січня 2018 року розмір соціальної податкової пільги становить 2470 грн. Для визначення права на отримання пільг пільговики та працездатні члени їх сімей (з числа осіб,  на яких поширюється пільга), які протягом попередніх шести місяців, крім пенсії і соціальної допомоги, отримували інші доходи (заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності) подають декларацію та довідки про доходи або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період. У разі неподання вищевказаних документів дія пільг припиняється. Поновлення пільг можливе лише з місяця звернення пільговиків.

Пільговикам, у яких середньомісячний дохід не перевищує 2470 грн., встановлюється право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців. У тому випадку, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує 2470 грн., пільговики втрачають право на отримання пільг.


 

До уваги користувачів субсидій!!!

Відділ соціального захисту населення  здійснює прийом документів для оформлення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива  на 2018 рік.

Такою допомогою мають можливість скористатися ті сім’ї, які використовують для опалення виключно тверде паливо. Субсидія їм надається незалежно від площі житла і виплачується один раз на рік в готівковій формі на особовий рахунок в банку.

Нагадуємо, що  дана субсидія призначається на календарний рік. Після закінчення терміну, автоматичний перерахунок відповідної субсидії не відбувається. 

Тому, радимо не зволікати та своєчасно подати документи для оформлення субсидії.


 Змінено соціальні стандарти

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлено соціальні стандарти, в межах яких надаються передбачені чинним законодавством пільги та субсидії  на оплату житлово-комунальних послуг.

З 1 січня 2018 року діють нові норми на постачання електричної енергії:

            1) 70 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 190 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами, а також відсутнє централізоване постачання холодної води;

           2) 100 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 220 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання холодної води, але відсутнє централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами;

           3) 130 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 250 кВт для будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами,у яких відсутнє централізоване постачання гарячої води та газові водонагрівальні прилади.

Роз’яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та розміру наданих пільг з їх оплати надають безпосередньо абонентські відділи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку.


 

   До уваги користувачів субсидій!!!!

В Україні створено Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій на базі держпідприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».

Фахівці цього центру перевірили реквізити персональних даних усіх отримувачів житлових субсидій. Домогосподарствам, у складі яких є зареєстровані особи, чиї персональні дані не відповідають вимогам законодавства,  розрахунок субсидії буде заблоковано. Зокрема, всім домогосподарствам, де є діти віком від 14 років.

Згідно з ч.2 статті 21 закону «Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Отож усі отримувачі житлової субсидії, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають донести ПАСПОРТНІ ДАНІ та ідентифікаційний код до 30 квітня 2018 р. у відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Білозірської сільської ради.

За відсутності таких даних призначення житлової субсидії вам заблокують, що унеможливить розрахунок субсидії починаючи з травня 2018 р.


 Розрахунок "зимових" субсидій: нові правила нарахування

Питання отримання житлово-комунальних субсидій  залишається одним із найбільш обговорюваних та актуальних питань в селі, а особливо з наближенням холодів. Адже більше двох тисяч домогосподарств в Білозір’ї користується субсидією...

 


Реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю


Подовження терміну подачі заяв на монетизацію субсидій


На даний момент ще відбувається призначення субсидій на неопалювальний період. Після проведення відповідного розрахунку субсидій, у разі, якщо розмір субсидії становитиме 0,00 грн., дію пільг на неопалювальний період буде автоматично відновлено.

Підприємствами-надавачами послуг буде проведено перерахунок та відновлено дію пільгових знижок з місяця припинення дії субсидії.

 


Уряд визначив граничний розмір грошової допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

Як скористатися можливістю санаторно-курортного лікування за новими правилами

Уряд змінив механізм забезпечення людей з порушенням зору технічними засобами реабілітації

Звіт відділу соціального захисту населення

Парламент підтримав надання статусу учасника бойових дій постраждалим на Майдані

Звіт відділу соціального захисту населення

Звіт відділу соціального захисту населення

Уряд наблизив соціальні нормативи до реального споживання послуг

Звіт відділу соціального захисту населення

За що можуть забрати субсидію в 2017-му: українців чекає новий закон і перерахунок "знижки"

Звіт відділу соціального захисту населення


Про припинення пільг інвалідам по зору I, II груп

     У зв’язку з відсутністю коштів у районному бюджеті на відшкодування витрат для надання 50 % пільги інвалідам 1-2 груп по зору на тверде паливо, теплопостачання, природний газ та електроенергію та на виконання  постанови КМУ від 27.04.2016 № 319 „Про внесення змін до деяких постанов КМУ”, якою внесені зміни до „Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, Читати далі


Кабмін скасував пільги одержувачам субсидій

      Кабінет Міністрів України скасував нарахування пільг для одержувача субсидій на житлово-комунальні послуги. Про це йдеться в постанові Кабміну №319 від 27 квітня, опубліковане на сайті уряду.Читати далі


Відділом «Праці та соціального захисту населення» будуть надаватись види послуг

      З 25.04.2016 року відділом  «Праці та соціального захисту населення» Білозірської сільської ради будуть надаватись наступні види послуг, а саме:Читати далі


Соціальні норми і нормативи житла для надання субсидій

     Соціальна норма житла для надання субсидійЧитати далі

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь