Черкаський район, Черкаська область

Свято Хеловіна

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують Хеловін.  Ця назва у перекладі з англійської означає вечір всіх святих або переддень Дня всіх святих. Зароджений ще в язичницькі часи  Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим. Протягом багатьох років  Хеловін не втратив  своєрідної символіки. У різних країнах цей день святкують по – різному. Але найголовнішим атрибутом свята у всіх країнах є світильники з гарбуза різних розмірів, які символізують одночасно закінчення збору урожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.

В Україні Хеловін  став популярним лише кілька років тому, проте багато клубів у  містах  проводять всілякі конкурси, костюмовані шоу на честь цієї містичної ночі.

Підтримали  традицію святкування Хеловіна (щоправда напередодні – 29 жовтня) і учасники вокальної студії «Сяйво»  Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради.  Для дітей – це і данина новій традиції , і просто відмінний привід для розваги. Гарбузи зі свічками, костюми, «вампірячі» зуби та розмальовані обличчя  створювали  справжню атмосферу цього містичного свята. В цікавих іграх, несподіваних конкурсах, піснях, розвагах швидко пролетів час і діти отримали велике задоволення.

За традицією  цього дня  розмальовані діти можуть ходити по будинках, збираючи данину у вигляді цукерок та ласощів. Але ця традиція ще не прижилася в Україні , тому  батьки  приготували для дітей солодкий стіл . Цікаво, що  цукерки і ласощі у вигляді жучків, черв’ячків, «вампірячих»  зубів також нагадували про  свято Хеловіна.

Подяка за організацію свята керівнику вокальної студії «Сяйво» - Боркуті Н.О. та голові батьківського комітету  - гарному організатору і натхненнику – Стадник Оксані Олександрівні.

Для дітей  Хеловін – це  лише свято, розвага.  І вони  побажали всім  усміхнених гарбузів і шаленого настрою.

Ніч Хеловіна  пройде,

Темрява вся зникне.