Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Комунальний заклад  «Центр надання соціальних послуг  Білозірської сільської ради  Черкаського району Черкаської області» 

Е-mail : 40394168@ukr.net

Нові велосипеди для соціальних робітників

Сьогодні, 15 серпня, відбулося вручення велосипедів соціальним робітникам Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області».

Впевнені, що транспортні засоби допоможуть значно покращити якість надання соціальних послуг, а також нададуть змогу працівникам ефективніше використовувати робочий час в подоланні відстані до своїх підопічних.


Робота з дружинами ветеранів в Білозірській ОТГ
За останні роки наше суспільство набуло суттєвих змін. Сучасний український соціум поділився на дві частини: тих, хто живе не переймаючись подіями на Сході, і тих, хто приймав чи приймає в них безпосередню участь…
КЗ «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради» провів захід для дружин учасників АТО. 
На зустріч запрошено начальника відділу організаційно-правової роботи Черкаського ОЦСССДМ Людмилу Пону, яка акцентувала увагу на питанні проблеми повернення, емоційний стан воїнів. Переживання та злагодження конфліктних ситуацій в побуті, підтримка родини та родинний зв'язок. 
Говорили про шляхи примирення в конфлікті, опановували секрети «мови кохання», адже у кохання є свої мови...


Звіт за І півріччя 2018 року про роботу

Комунального закладу

 «Центр надання соціальних послуг  Білозірської сільської ради  Черкаського району Черкаської області» 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», «Про соціальні послуги», керуючись наказом Міністерства соціальної політики України №1030 від 21.06.2017 року «Про деякі питання діяльності територіальної громади щодо надання послуг із соціальної підтримки населенню» та рішенням сесії Білозірської сільської ради №57-12/VII від 27.03.2018 року «Про затвердження Дорожньої карти впровадження у Білозірській ОТГ моделі адміністрування надання соціальних послуг із соціальної підтримки населення на 2018 рік», 20.04.2018р. рішенням сесії Білозірської сільської ради №58-6/VІІ перейменовано Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області на Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області».

Рішенням сесії Білозірської сільської ради №61-52/VII від 30.05.2018 року затверджено Положення Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області» в новій редакції.

На утримання Центру в першому півріччі 2018 року передбачено фінансування загальним фондом у сумі 540,2 тис.грн.

У зв’язку з відсутністю власного приміщення та наданим безоплатно матеріально-технічним обладнанням фінансування передбачає лише витрати на заробітну плату, канцтовари, відрядження тощо.

Заборгованості по заробітній платі станом на 01.07.2018 року немає.

У Центрі функціонують три відділення:

1) відділення соціальної допомоги вдома;

2) відділення соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді;

3) відділення денного перебування.

Станом на 01.07.2018 року у Білозірській ОТГ виявлено 1063 громадянина, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, з них: відділенням соціальної допомоги вдома – 237 осіб, відділенням денного перебування – 86 особи та відділенням соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді 740 осіб.

        Протягом першого півріччя 2018 року додатково взято на обслуговування 22 підопічних, з них: відділенням соціальної допомоги вдома 9 підопічних, відділенням денного перебування – 13 підопічних, знято з обслуговування 12 осіб, з них померло – 9 осіб.

Штатний розпис Центру укомплектований на 87% від нормативної чисельності працівників. Вакантні посади: психолог, фахівець із соціальної роботи.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслужено на платній основі – 17 осіб, надано  345  послуг  на суму 5409,64 тис. грн. Навантаження на 1 соціального робітника (всього 8) – 20 осіб.

Працівниками відділу зроблено 120 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання на отримання державної соціальної допомоги, державної допомоги на оплату ЖКП, грошової допомоги від ДСЗН, на поселення громадян до будинків-інтернатів на державне утримання.

Черги на поселення до будинків інтернатів не має.

Відділенням соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді виявлено 740 громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. З них, за 1 півріччя 2018 року, отримали соціальні послуги на безоплатній основі – 245 осіб, в т.ч.:

  • багатодітні сім’ї – 92 особи;
  • внутрішньо переміщені особи – 32 особи;
  • сім’ї учасників АТО – 31 особа;
  • особи з інвалідністю – 9 осіб;
  • опікуни, піклувальники та діти позбавлені батьківського піклування – 9 осіб;
  • одинокі матері – 42 особи;
  • інші категорії – 30 осіб.

Надано соціальні послуги: консультування, соціальна адаптація, соціальна реабілітація, габілітація, соціальна профілактика, соціальний супровід, посередництво, соціально-економічні, сприяння в отриманні гуманітарної допомоги, залучення до активної участі у сфері села.

За звітний період відділенням проводились інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження соціально-негативних явищ у дитячому, молодіжному та сімейному середовищі

Активно здійснюється робота щодо популяризації сімейних форм виховання.

Одна сім’я з громади виявила бажання стати патронатними вихователями, на даний час проходять навчання.

З метою запобігання соціального сирітства і подолання сімейного неблагополуччя фахівцем здійснюється робота із сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Всі сім’ї охоплені соціальними послугами.

Здійснено 117 соціальних відвідувань сімей. В тісній співпраці з Службою у справах дітей виконавчого комітету Білозірської сільської ради проведено 21 груповий захід щодо попередження причин насильства, та його наслідків, надані рекомендації щодо попередження насильства в майбутньому, закріплення позитивних стандартів поведінки та сімейних цінностей, зловживання алкоголем, безробіття або небажанням працювати, складні стосунки у сім’ї, гендерної нерівності, по кримінальній відповідальності батьків за не виконання ними батьківських обов’язків та інших.

Кількість підопічних у відділені денного перебування складає 86 осіб.

При відділенні діють клуби за інтересами «Зоряне намисто» та «Конвалія». Постійно проводяться засідання та лекції від спеціалістів різних напрямів. За звітний період відбулося 21 засідання клубу за інтересами та 61 заняття Університету ІІІ віку з двома факультетами психології та вокального акапельного співу, яким охоплено навчанням 25 літніх людей.

Випускники першого курсу «Університет ІІІ віку» отримали сертифікати про те, що вони дійсно пройшли курс навчання у 2017-2018 навчальних роках.

Ансамбль «Зоряне намисто» брало участь у всіх концертних заходах на території громади.

Взяли участь  в обласному фольклорному святі «Ой, ти, Трійце, зелен-свято» с.Березняки Смілянського району де отримали Подяку.

Впроваджена послуга надала можливість забезпечити якісну організацію дозвілля одиноким та одиноко проживаючим громадянам похилого віку, інвалідам, які мають можливість реалізувати свої творчі здібності та відчути себе повноправними членами суспільства.

Соціальна послуга надається в приміщеннях центру культури та дозвілля, сільського клубу за місцем проживання у денний час протягом строку, необхідного для процесу активного гармонійного пристосування отримувача соціальної послуги до нових умов соціального середовища. Надані кімнати приміщення в повній мірі відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо впровадження нової соціальної послуги, денне перебування, серед населення громади та залучення їх до активної участі за місцем проживання.

При відділенні денного перебування функціонує Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, завдяки якому 10  осіб отримали відповідне забезпечення.

У першому півріччі 2018 року        отримали від двох мешканців громади два інвалідних візка та туалет, ходунки.

Соціальними робітниками та фахівцем із соціальної роботи систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади з донесенням інформації відносно спектру надання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності.

Щотижня проводяться апаратні наради у директора Центру на яких постійно заслуховується питання про дотримання прав підопічних та якості надання їм соціальних послуг.

В перспективах розглядаємо питання щодо створення у Білозірській ОТГ відділення стаціонарного догляду.

Черги на поселення у будинки-інтернати, відмови громадянам у поселенні до будинків-інтернатів немає.

У першому півріччі 2018 року поселено до будинку-інтернату двоє громадян.

На даний час в будинках-інтернатах Черкаської області знаходяться 7 осіб з Білозірської ОТГ.

Потреби у розширенні відділення соціальної допомоги вдома не має. Питання про створення спеціалізованих відділень поки що вивчається.

Активно вивчаємо законодавство, щодо надання інноваційних методів соціальних послуг. Відповідно, вивчаємо потреби громадян для запровадження мультидисциплінарної команди.

Інформація періодично розміщується на сайті Білозірської ОТГ, на сторінках щомісячного інформаційного бюлетня «Вісник Білозірської ОТГ».


Вчитися ніколи не пізно: слухачі «Університету третього віку» отримали сертифікати

Життя пробігло і не озиралося,

І ми уже не молоді.

Та наше «Зоряне намисто»

Це позитив і радість для душі.

Ми зустрічаємося і навчаємось,

То не біда, що нам багато літ,

Ми як родина і хороші друзі

У зустрічах ми відкриваєм світ.

Заняття і екскурсії,

Концерти і пісні,

А старість хай підожде нас

У нашому житті.

Наше «Зоряне намисто»

Вдячне всім, хто нас зібрав.

Тож здоров’я й довголіття

Щоб Всевишній нам послав.

Сьогодні, 26 червня, у Центрі надання соціальних послуг Білозірської ради слухачі «Університету третього віку» отримували сертифікати про закінчення 2017-2018 навчального року.

Із важливою подією винуватців свята привітали сільський голова Володимир Міцук та директор Віра Ірина.

Вітаючи випускників, Володимир Павлович висловив захоплення їхнім ентузіазмом, енергійністю та невтомністю.

– Переконаний, що протягом цього навчального року Ви забули про свої буденні проблеми та хвилювання, бо кожен знайшов для себе цікаве і корисне заняття, – звернувся до слухачів «Університету третього віку» Володимир Міцук. – Здоров’я Вам міцного, сімейного затишку, миру та довголіття. Ви подаєте гідний приклад молодому поколінню.

Своїм особистим прикладом 25 випускників «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року довели – і після виходу на пенсію можна жити цікавим і змістовним життям, більше того – успішно навчатися, здобувати нові знання і професійні навички і навіть знаходити нових друзів.   

 Адже людині з активною життєвою позицією, яка все життя була у вирі подій, людей і спілкування, дуже важко і просто шкідливо у пенсійному віці залишатися наодинці із собою.

Вірші поета-аматора Віри Яківни Запорожець.

Розкинулось кремезним дубом Білозір’я

Наше козацькеє село,

І його вулиці немов гілля розкішне

Всіх зустрічають, так завжди було.

Земля наша прадавня, героїчна,

Село має багато літ.

Воно живе і буде жити вічно,

Народжувать дітей і зберігати рід.

Роз’їхались по закордонах люди,

Там долар, благо в краса життя.

Але земля там рідною не буде,

А біль і туга у душі зроста.

Лелеки гнізда в’ють і лелеча та знають –

Весною прилітають в рідний край.

І куди б доля нас не розкидала

Село своє ти завжди пам’ятай.


Шевченківськими шляхами

Як швидко плине час… Ось і закінчується навчальний рік в Університеті ІІІ віку двох факультетів «Психологія» і «Вокальний акапельний спів» КЗ «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради»...

Заповітною мрією цих людей було побувати на землі, де народився Тарас Шевченко. Відповідно до плану роботи відділення денного перебування, 8 червня 2018 року за сприянням Білозірської сільської академії футболу для дітей та юнацтва Черкаської області: наданим комфортним автобусом, вирушили в подорож на батьківщину Тараса Шевченка — село Моринці, де народився геній, село  Шевченкове – де пройшло його дитинство, село Будище (маєток Енґельґардтів),  де Шевченко служив у пана козачком… З великим захопленням слухали всі розповіді екскурсоводів.

Споглядаючи на історичне минуле, зазвучали авторські вірші Віри Яківни Запорожець про Кобзаря.

Заповідник є духовною субстанцією українців та шанувальників українства. Все на цій землі особливе, чаруюче і неповторне. Хто вперше доторкнеться до її краси, той одразу відчує трепет животворящої сили, її таємничість і чистоту…

Враження та позитив зібрали не тільки в свої серця, а й залишили на плівці режисера-аматора Олександра Євгеновича Мигуна, на сторінках музейної книги – відгуків.

Слова вдячності від майбутніх випускників Університету ІІІ віку линуть добродіям Білозірськох сільської академії футболу для дітей та юнацтва Черкаської області.

  


Семінар-тренінг з учасниками АТО та членами їх сімей

Для більшості з нас є життя ДО і ПІСЛЯ… ДО того, як війна увійшла у наш дім, і ПІСЛЯ…

З метою збереження миру і злагоди та запобігання конфліктів у сім’ях наших воїнів Білозірської ОТГ, 5 жовтня 2017 року начальник відділу організаційно-правової роботи Черкаського ОЦСССДМ Людмила Пона та представник ГО «Центр допомоги учасникам АТО» Євгеній провели семінар-тренінг для учасників АТО та членів їх сімей...

 


Дорогі наші ветерани, люди похилого віку!

1 жовтня в нашій державі відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу до найстарших представників громади.

Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї громади та держави.

Ми можемо лише здогадуватися, скільки випробувань, болю і втрат довелося вам пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які ви пронесли через все своє життя. Бути вашими послідовниками – велика честь і відповідальність.

Вже, мабуть, стає доброю традицією, що небайдужі підприємці нашої громади надають благодійну допомогу з нагоди відзначення Міжнародного дня похилого віку, а саме: Собко Анатолію Олексійович, Плодистий Анатолій Іванович та Барабан Любов Іванівна, Хоменко Олена Михайлівна, Войтко В’ячеслав Миколайович, Буйновська Галина Миколаївна, Лозумірська Тетяна Олександрівна.

Висловлюємо слова вдячності і побажання міцного здоров’я, щастя і благополуччя, фінансового достатку й душевної рівноваги.

 


Підсумки роботи у І півріччі 2017 року у Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації

Сьогодні в Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії з порядком денним «Про підсумки роботи Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, підпорядкованих установ у І півріччі 2017 року та пріоритетні завдання на ІІ півріччя 2017 року»...

 

 

 

 


Чорнобильські дзвони

Наближається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також посилення уваги суспільства до проблем подолання наслідків цієї техногенної катастрофи та на підтримку ініціатив громадськості 25 квітня представниками Білозірської сільської ради, першим заступником сільського голови Пишним М.П та директором Терцентру Білозірської сільської ради Вірою І.І., було розвезено продуктові набори 85 учасникам ліквідаціії та вдовам ліквідаторів на Чорнобильській АЕС Білозірської ОТГ та запрошено на 26 квітня о 10-00 год. до пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської трагедії на молебен.

Щира подяка за надану благодійну допомогу ТОВ «Черлиз» та підприємцям села, що не залишились байдужими, а саме: ФОП Кучеренко А.І., ФОП Барабан Л.І., ФОП Войтко С.М. та ФОП Войтко В.М., ФОП Буйновська Г.М., ФОП Лозумірська Т.О., ФОП Хоменко Т.М. та ФОП Хоменко О.А., ФОП Плодистий А.І.

Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і й увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Низький Вам уклін за мужність і героїзм  та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом.

Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь!

  


Чорнобиль не має минулого часу…

Цей день ніколи не забуде не тільки наша країна, а й увесь світ – 26 квітня 1986 рік.

День, коли світ розділився на «до» і «після». День вибуху на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції. З моменту катастрофи минув вже 31 рік, але біль залишився…

Подію ми пам’ятаємо, вшановуємо, і з страхом згадуємо ті страшні події…

З цими словами розпочали зустріч члени засідання клубу за інтересами «Зоряне намисто» при відділенні денного  перебування Терцентрі Білозірської сільської ради до роковин Чорнобильської трагедії.

Спочатку згадали історію Чорнобильського лиха. Обговорили події, що уособлюють дух тієї невидимої війни яка вразила величезну територію країни. Наслідки Чорнобиля були б набагато більшими якби не мужність і самовідданість людей, які не дивлячись на смертельну небезпеку, ризикуючи своїм здоров’ям та життям, виконували свій громадський обов’язок.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув внаслідок аварії на ЧАЕС...

Час невпинно рухається вперед, змінюється світ, змінюємося ми, поступово події тих років забуваються. Та, не зважаючи на це, крізь роки продовжує боліти у наших серцях ця трагедія.

Тому ми не маємо права це забути !


Благовіщення – день свободи і спокою…

Благовіщення є одним з дванадцяти найважливіших церковних свят. Святкується ця світла подія рівно за 9 місяців до Різдва Христового, а саме, 7 квітня…

Тому, звичайно, таку цікаву та потрібну тему обговорили члени клубу за інтересами «Зоряне намисто» при відділенні денного перебування Терцентру Білозірської сільської ради.

В цей день допускається невелике послаблення для тих, хто дотримується Великого посту – на Благовіщення можна вживати в їжу рибу і червоне вино. Разом з тим, в цей день забороняється працювати, особливо на землі. Вважається, що саме в цей день остаточно відступає зима і вся природа починає прокидатися. 

Згадали історію, традиції свята та особливо жваво обговорили свято Благовіщення в умовах сучасності.

Сьогодні дотримуватися усіх заборон і умов церковних свят набагато складніше, ніж було у часи наших предків. Так, якщо Благовіщення припадає на будній день, то повністю відмовитися від роботи просто неможливо – керівництво може не зрозуміти.

Тому в цей день потрібно хоча б уникати укладання важливих угод і не починати нову діяльність. Виконання домашніх справ також варто відкласти. Прання, прибирання, прасування, ремонт – все це може почекати ще день. Крім того, варто виділити час і сходити в церкву, щоб висповідатися і помолитися.

Головне пам'ятати, що Благовіщення – це світле свято, яке символізує свободу, надію і прихід весни. Тому якщо обставини не дозволяють нам відсвяткувати його по всім правилами, то постарайтися провести цей день у світі з оточуючими і самим собою.

Не допускати сварок, суперечок і взагалі будь-яких конфліктів, постарайтеся пробачити своїх недоброзичливців і відпустити всі образи. Якщо ми самі когось засмутили або сильно скривдили, то попросити вибачення. Провести вечір у сімейному колі в мирі і спокої, і це буде кращим варіантом святкування Благовіщення.

Також на засіданні директор, Ірина Іванівна, привітала  присутніх зі світлим святом Благовіщення Пресвятої Богородиці та побажала, щоб серця завжди були наповнені тільки світлими мріями і добрими намірами, душа світилася від радості, а все зло обходило стороною.

Також, теплі слова привітання линули до іменинниці Вдовиченко Ірини Євгенівни, члена клубу, з нагоди  дня народження:

З Днем народження вітаєм
Добра і радощів бажаєм
Здоров’я на усі літа, 
Хай в серці квітне доброта. 
Хай в небі сонце ніжно сяє, 
Веселка барвами заграє, 
Щебечуть солов’ї грайливо 
На життя довге й щасливе!


 


ПІЗНАЄМО ІСТОРІЮ СВОГО СЕЛА…

Актуальне питання субсидії…

Весна, як жінка, жінка, як весна !

Інформаційна година з лікарем

Засідання колегії Департаменту соціального захисту населення ЧОДА

Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть…

Афганістан – болюча рана мого народу…

Розпочато роботу відділення денного перебування при Терцентрі Білозірської сільської ради

Звіт про роботу Терцентру Білозірської сільської ради за 2016 рік

Загальна інформація

Терцентр надає такі соціальні послуги

Всі ми родом з дитинства…

Дорожні карти для учасників АТО

 

 

 

Шановні керівники підприємств

усіх форм власності,

мешканці Білозірської  територіальної громади!

Історія людства багата на приклади благодійництва, меценатства. Їх можна знайти в історичному минулому будь-якої країни. Україна також має багаті історичні традиції у сфері благодійництва, які продовжуються і нині.

Доброзичлива увага завжди потрібні обділеним долею людям. Зуміти відчути біль нужденних як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, хто страждає від хвороби чи байдужого оточення, гостро потребує хліба насущного або душевної розради можуть тільки люди з добрим, чуйним серцем.

Добро – це основа світу, і стати його основою Вас закликає Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

Завітайте до нас, тут завжди готові прийняти від Вас все те, чим Ви готові поділитись аби не залишити наодинці з бідою, нагодувати та обігріти тих хто зазнає біди. 

Пам’ятаймо: справжня допомога поєднує у собі два вияви підтримки: матеріальну і духовну. Тобто, допомагати можна не лише грошима, продуктами чи іншими матеріальними речами. Важливіше не пройти повз людину, яка потребує допомоги та підтримки. Не потрібно допомагати задля когось чи чогось, через вигоду чи через те, що потім отримаємо подяку. Давайте робити добро через те, що душа людини сповнена добра!

Сподіваємося, що це звернення отримає підтримку широкого кола громадськості, адже піклування про ближнього повинно стати нормою нашого повсякденного життя.

 

Допоможемо разом тому, кого обійшла доля,

повернемо їм віру в добро!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь