Черкаський район, Черкаська область

Загальна інформація

Відповідно до рішення  сесії Білозірської сільської ради  №12-2/VII від 15.03.2016 року створено Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради Черкаського району, Черкаської області (далі – Терцентр).

Основною метою діяльності Терцентру є сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які проживають на території України, а саме на території Білозірської об’єднаної територіальної громади на законних підставах, які перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги.

На надання соціальних послуг в Терцентрі мають право:

– громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

– громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

– сім’ї та молодь, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. №896.

Безоплатно в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, надаються:

– сім'ям, дітям та молоді, які знаходяться у складній життєвій ситуації;

– особам з числа випускників інтернатних закладів;

– дітям-сирітам та дітям, позбавленим батьківського піклування, осібам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам;

– особам з інвалідністю;

– особам, які звільнилися з місць позбавлення волі;

– особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;

– особам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

– особам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

В структурі Терцентру функціонують два відділення:

1. Відділення соціальної допомоги вдома.
  2. Відділення допомоги для сім’ї, дітей та молоді.